Co powinien posiadać zawodnik sztuk walki?

Zawodnik sztuk walki powinien posiadać:

-umiejętności. Zawodnik MMA spędzi większość swojego czasu na trenowaniu specyficznych dla swojej dyscypliny technik walki. Bez znaczenia czy będzie trenował jedną dyscyplinę taką jak boks czy też będzie musiał dzielić swój czas między treningi zapasów, jiu jitsu i boksu tajskiego jak to ma miejsce w przypadku MMA. Najważniejszym aspektem walki jest technika, więc nie należy żałować czasu ani chęci na jej doskonalenie. To priorytet.

-siłę. Z dwóch równie utalentowanych zawodników, wygra silniejszy. Silniejszy zawodnik może dać radę nawet komuś z lepszą techniką. Nie wszyscy trenerzy są zwolennikami treningu siłowego, niemniej ma ona niebagatelne znaczenie dla ostatecznego efektu. Jeśli trener starej szkoły mówi, że ciężary są złe, ale każe robić swojemu podopiecznego przysiady z partnerem na plecach. Cóż, to nic innego jak trening siłowy.

-szybkość. Zdolność do szybkiego poruszania całym ciałem lub jego częścią to również jeden z podstawowych aspektów możliwości użycia techniki lub nie.

-siła i szybkość dobierają się w parę i mają dziecko. Moc to zdolność do użycia siły w najkrótszej jednostce czasu.

-zwinność i koordynacja. Czyli sposób na dobre poruszanie ciałem i sprawne zmienianie pozycji. To ważne aby wszystkie ruchy cechowały się szybkością, siłą, mocą, były zwinne i skoordynowane. 

-kardio. Ten rodzaj treningu kondycyjnego powinien odbywać się w przedziałach tlenowych i beztlenowych.Technika i wytrzymałość zależą głównie od kondycji fizycznej. Kiedy zawodnikowi brakuje tchu, wówczas może się szybko spodziewać dużych kłopotów. Bez dobrej kondycji fizycznej nie będziesz miał wytrzymałości, która  pozwoliłaby Ci na optymalne wykorzystanie Twoich umiejętności, siły, szybkości, mocy czy zwinności.

Zawodnicy sztuk walki powinni zainteresować się wszystkimi wyżej wymienionymi aspektami.

Nie bez znaczenia jest odżywianie. Zerknijcie na http://zdrowazywnosc24.pl

Powiązane artykuły